Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bielsko – Biała: Rower pomaga

Data publikacji: 2018-05-02, Data modyfikacji: 2018-05-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Bielsko – Biała: Rower pomaga

Miasto Świdnica już po raz trzeci jest partnerem akcji „Rower Pomaga”, organizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska – Białej. W tym roku przejechane na rowerze kilometry można wpisywać na stronie internetowej wybierając cel „Jeżdżę dla dzieci ze Świdnicy” lub poprzez aplikację Endomondo.

- W poprzednich latach wydarzenie odniosło duży sukces na obszarze całego kraju, a szczególnym uznaniem cieszyło się wśród rowerzystów z naszego miasta. Dzięki kampanii promującej, przeprowadzonej przez Referat Turystyki włączyło się do niego kilkuset rowerzystów z naszego regionu – mówi Sylwia Osojca - Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy. 

Świdnica już dwukrotnie zajęła drugie miejsce spośród podmiotów zgłoszonych do akcji. W 2016 roku rowerzyści wspólnie przejechali 105 000 km, a dzieci z ubogich rodzin otrzymały 5 rowerów. Natomiast w 2017 roku, pomimo zwiększenia limitu kilometrów do 30 000 - wspólnie przejechaliśmy ponad 220 000 km i uszczęśliwiliśmy, aż siedmioro małych świdniczan. 

W tym roku organizator ponownie podniósł poprzeczkę. Dziecko z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej otrzyma wymarzony rower, dopiero po przejechaniu przez rowerzystów wspólnie 100 000 kilometrów. 

- Będzie bardzo trudnym zadaniem poprawienie wyniku z poprzednich lat zwłaszcza, że organizator kolejny raz podniósł limit kilometrów uprawniających do otrzymania roweru. Mając jednak doświadczenie z ubiegłorocznych edycji oraz wykorzystując istniejący potencjał rowerzystów wierzymy, że uda nam się wspólnie to osiągnąć – dodaje Sylwia Osojca – Kozłowska.

Swoje wyniki mogą wpisywać także uczestnicy imprez rowerowych. Tych w tym roku w Świdnicy nie zabraknie. Już 13 maja odbędzie się piknik rowerowy pod hasłem „Świdnica na Rowery”, a dzień wcześniej rozpocznie się kolejna edycja bicia rekordu w 24-godzinnej jeździe m.in. na rowerze stacjonarnym, w ramach imprezy „Aktywni 24”. 

Akcja zbierania kilometrów potrwa w Świdnicy do końca września.

UM Świdnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola