Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budżet Bielska-Białej na 2014 rok został uchwalony

Data publikacji: 2013-12-20, Data modyfikacji: 2013-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Podczas XXXVII sesji Rady Miejskiej 20 grudnia 2013 r., radni przyjęli budżet miasta na rok 2014. W głosowaniu nad uchwałą budżetową udział wzięło  24 radnych. Za jej przyjęciem głosowało 19 radnych, a 5 opowiedziało się przeciwko budżetowi. Jeden radny nie wziął udziału w głosowaniu.

 

W 2014 roku dochody do miejskiej kasy wyniosą 724 mln zł, a wydatki określono na poziomie 735,3 mln zł. Deficyt budżetu miasta w wysokości 11,3 mln zł. pokryty zostanie kredytem bankowym.

 

W związku z niższym niż w ubiegłych latach poziomem planowanych dochodów w budżecie na 2014 rok władze miasta ograniczyły wydatki bieżące skupiając się na kontynuacji już trwających inwestycji i realizacji najpilniejszych dla Miasta zadań.

 

Mimo to wydatki majątkowe stanowią w przyszłorocznym budżecie około 16% wydatków ogółem. Największy w nich udział stanowią wydatki majątkowe w zakresie kultury fizycznej, na które przeznaczono 60,4 mln zł, tj. prawie 51,6%. Inwestycje oświatowe pochłoną 17,5 mln zł, tj. 14,9%, a inwestycje drogowe 17 mln zł, tj. 14,5% wydatków inwestycyjnych ogółem.

 

Największym obecnie miejskim przedsięwzięciem jest budowa nowego stadionu. W przyszłym roku będzie też kontynuowany program modernizacji boisk sportowych przy placówkach oświatowych. Dużą inwestycją jest także budowa sieci szerokopasmowej. Spore środki pochłonie termomodernizacja największej w Bielsku-Białej placówki oświatowej - Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej.

 

Największe wydatki w budżecie na 2014 rok związane są z oświatą. Na ten cel przeznaczono ponad 256 mln złotych, co stanowi blisko 35% wszystkich wydatków ogółem.

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola