Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

EUROPEJSKIE DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ

Data publikacji: 2017-08-28, Data modyfikacji: 2017-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 

TISPOL - to międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje drogowe z ponad dwudziestu krajów Europy. Głównym celem organizacji jest ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych poprzez likwidację zagrożeń. Jednym z elementów strategii TISPOL-u jest organizacja różnego rodzaju działań na drogach, które odbywają się jednocześnie we wszystkich krajach członkowskich. Tym razem, 26 i 27 sierpnia przeprowadzono działania prędkość. Uczestniczyła w nich mazowiecka drogówka. Na drogach pracowało w tym czasie 239 policjantów. Podczas akcji skontrolowano 1335 pojazdów, z czego 806 przekroczyło dozwoloną prędkość.
Podczas policyjnych działań funkcjonariusze odnotowali przykłady wyjątkowo nieodpowiedzialnych zachowań kierowców.
W miejscowości Załuski, na krajowej „siódemce" policjanci zmierzyli prędkość nadjeżdżającego pojazdu. Pomiar wykazał 157 km/h na odcinku, gdzie maksymalna dozwolona prędkość wynosi 100 km/h. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd, jednak jego kierowca nie zareagował na sygnały do zatrzymania i przyspieszając zaczął uciekać. Próbował skręcić na drogą gruntową przez las jednak nierówności uniemożliwiły mu dalszą jazdę i zatrzymał się. 23-letni mężczyzna mężczyzna przyznał się, że uciekał ze strachu przed konsekwencjami, gdyż w przeszłości miał już zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej ilości punktów karnych. Funkcjonariusze ukarali go 500 złotowym mandatem, zatrzymali też prawo jazdy. Jednak najpoważniejsze konsekwencje są dopiero przed 23-latkiem ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami nie zatrzymując się do kontroli drogowej popełnił przestępstwo i grozi mu teraz kara do lat 5 pozbawienia wolności.

policja.pl, Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola