Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jadymy do Biylska-Biołej

Data publikacji: 2014-02-12, Data modyfikacji: 2014-02-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Biylsko-Bioło, miasto, kiere leży pod samymi górami, Beskdym – Ślonskim i Małym je  jednym z nojpiykniyjszych miyjsc Województwa Ślonskigo. Kożdy, wto do nos zawito, bydzie móg łoboczyć niy ino piykne chałpy ale i tyż przefajne łobrozki natury i wybrać się na roztomajte fajrowani – tak zaczyna się najnowszy mini przewodnik Bielska-Białej wydany przez Wydział Promocji Miasta.

 

Wydana w gwarze śląskiej publikacja jest odpowiedzią na duże zainteresowanie Bielskiem-Białą mieszkańców naszego województwa. Mamy również nadzieję, że zaciekawi ona  media ogólnopolskie, które poinformują o tym wydarzeniu na swoich łamach i dzięki temu będzie się mówiło o Bielsku-Białej zachęcając do jego odwiedzenia nie tylko Ślązaków. 

 

Jest to jak na razie jedyna publikacja o mieście w gwarze śląskiej i zawiera opis najciekawszych atrakcji Bielska-Białej. Adresowana jest zarówno do dorosłych jak i do dzieci,  tak zapraszając do odwiedzenia miasta: Kiej się szpacyruje gryfnymi ulicami miasta, mogymy się przenieść do lot za bajtla. Idzie tam trefić Bolka i Lolka i tyż Reksia. Jejich rzeźby stojom przi jednym z kaufhauzów w cyntrum miasta.

 

Kto chce odpocząć od miejskiego gwaru, tego zapraszomy na szpacyr na Szyndzielnia i Dymbowiec. Na som wierch Szyndzielni, z kierego widać cołki miasto i Beskidy, idzie się wybrać piechty abo nowoczesnom kolejkom gondolowom. Festelnie Wos zapraszomy!

 

Mini przewodnik „Jadymy do Biylska-Biołej” będzie prezentowany na katowickich i zabrzańskich targach turystycznych oraz w punkcie informacji turystycznej  w Bielsku-Białej.

 

W Biylsku-Biołej niy bydzie się Wom mierzło. Kożdy znajdzie w naszym mieście dlo siebie jakiś śpas. Ogromnie Wos zapraszomy do Biylska-Biołej!

 

 

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola