Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileusz w Książnicy Beskidzkiej

Data publikacji: 2013-12-05, Data modyfikacji: 2013-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 

W Książnicy Beskidzkiej odbyły się wczoraj uroczyste obchody jubileuszu 145-lecia czytelnictwa w Bielsku-Białej i 65-lecia działania biblioteki publicznej. Dzisiaj Książnica Beskidzka ma bardzo bogatą i różnorodną ofertę, która dopełnia szeroką ofertę miasta w dziedzinie kultury. Odbywa się tu bardzo dużo imprez, a wyniki, jakie osiąga sytuuje naszą placówkę w czołówce nie tylko województwa, ale całego kraju. Ilość czytelników, książek i różnego rodzaju spotkań sprawia, że jest to miejsce, w którym zawsze coś się dzieję - mówił Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej składając okolicznościowe życzenia.

 

Z okazji jubileuszu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski przysłał specjalny dyplom gratulacyjny, a Andrzej Kamiński, radny Sejmiku Województwa Śląskiego, wręczył Złotą Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego Książnicy Beskidzkiej. Wieczór, którego ozdobą było niezwykle barwne wystąpienie Juliusza Wątroby zakończył koncert orkiestry Telemana. Uroczystości towarzyszył również wernisaż wystawy Książnica Beskidzka wczoraj i dziś, która została przygotowana ze zbiorów własnych biblioteki.

 

Książnica Beskidzka to Biblioteka Główna i 17 filii oraz 6 specjalistycznych punktów bibliotecznych. W Książnicy Beskidzkiej zarejestrowanych  jest 46 785 czytelników. W zbiorach książnicy znajduje się pond 600 tys., książek i czasopism, zbiory specjalne to ponad 30 tys. pozycji.

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola