Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca „Bielsko”

Data publikacji: 2014-02-27, Data modyfikacji: 2014-02-27
A A AWydrukDrukuj  
 

W najbliższy piątek w Bielskim Centrum Kultury o godz. 19.00 odbędzie się jubileuszowy koncert z okazji 40-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Bielsko”.Zespół Pieśni i Tańca „Bielsko” powstał w 1974 roku i działa  pod patronatem BCK. Składa się z trzech grup dziecięcych i grupy reprezentacyjnej – łącznie około stu osób. Kierownikiem artystycznym i choreografem jest Bożena Bieńczyk, natomiast kierownikiem muzycznym Marzena Grzybowska. W swoim repertuarze zespół „Bielsko” posiada dwa różne programy. Pierwszy to ludowy, w którym Zespół prezentuje polski folklor, artystycznie przetworzony, opisujący rozmaitości naszej kultury narodowej. Drugi to program estradowy – ludowy, ale mocno stylizowany pod względem tańca, muzyki jak i kostiumów, prezentujący folklor nie tylko nasz rodzimy ale również innych krajów świata. Repertuar estradowy składa się z kilku bloków tematycznych: polskiego, węgierskiego, bawarskiego, rosyjskiego czy hiszpańskiego.  Zespołowi przygrywa  kapela lub  Big-Band składający się z profesjonalnych muzyków.


Zespół „Bielsko” występował niemal na całym świcie. Koncerty oglądali widzowie na czterech kontynentach. Podczas licznych festiwali, tancerze zachwycają publiczność młodością, temperamentem i kunsztem artystycznym.

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola