Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejna zbiórka „elektrośmieci”

Data publikacji: 2014-02-26, Data modyfikacji: 2014-02-26
A A AWydrukDrukuj  
 

Od 5 marca do 11 czerwca 2014 r. na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, firma Biosystem S.A. - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci.  Na terenie naszego miasta odbędzie się 30 zbiórek w wyznaczonych miejscach.

 

W miejscu zbiórki zostanie podstawiony specjalny samochód, w którym pracownicy firmy BIOSYSTEM S.A. będą przyjmowali elektrośmieci. Podczas zbiórki mieszkańcy będą mogli pozbyć się problemowych odpadów między innymi takich jak:

- agd, od dużych (lodówki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, odkurzacze itp.) po najdrobniejsze (takie jak suszarka do włosów, lampka biurkowa, grzałka elektryczna, toster czy lokówka),

- rtv (telewizory, tunery, radia, magnetofony, głośniki, telefony komórkowe, monitory, klawiatury komputerowe  itp.),

- i innych (np. żarówek, świetlówek, kabli elektrycznych,  ładowarek).

 

W trakcie zbiórki mieszkańcy, którzy oddadzą zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają  eko-gadżety.

 

We wszystkich wyznaczonych miejscach zbiórka odbywa się tylko we wskazanych godzinach podanych w harmonogramie. Prosimy o przywożenie elektrośmieci w wyznaczonych godzinach i oddawanie ich kierowcy oznakowanego samochodu firmy BIOSYSTEM S.A.

 

W przypadku trudności z dostarczaniem dużego sprzętu (lodówek, kuchenek, telewizorów) do punktu zbiórki, można zapytać kierowcę o możliwość podjechania po sprzęt bliżej miejsca zamieszkania.

 

UWAGA!

W związku z przypadkami przyjmowania przez osoby postronne (tzw. złomiarzy) elektrośmieci i rozbieraniem ich na części, a później wyrzucaniem do środowiska niepotrzebnych elementów, np. obudów telewizorów, bardzo prosimy wszystkich mieszkańców o odpowiedzialną postawę i dopilnowanie, aby oddawane elektrośmieci trafiły bezpośrednio do rąk kierowcy firmy BIOSYSTEM S.A., który zapewni ich transport do instalacji odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

 

Zbiórki elektrośmieci odbywają się w ramach organizowanej przez Urząd Miejski akcji informacyjno-edukacyjnej prowadzonej w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych dotyczącej wiedzy o postępowaniu ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Akcja ma na celu kształtowanie właściwych postaw ekologicznych.

 

 

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola