Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nagroda publiczności dla obrazu „It’s nothing” Małgorzaty Rozenau

Data publikacji: 2014-01-06, Data modyfikacji: 2014-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 

Widzowie głosujący na najciekawszą pracę zakwalifikowaną do finałowej wystawy 41. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2013” w Galerii Bielskiej BWA wybrali obraz Małgorzaty Rozenau pt. „It’s nothing”. Malowany farbą olejną i akrylową na płótnie obraz z 2013 roku (82 x 150 cm) wpisuje się tematyką w nową serię obrazów artystki, poruszających kwestie przemijania, przenikania oraz odwołujących się do wewnętrznych przeżyć autorki. Praca przedstawia fragment zachmurzonego nieba rozświetlonego „nieziemskim” światłem. Skontrastowane z tym osobliwym, metafizycznym pejzażem widniejące na płótnie zdanie „It’s nothing” (z ang. „to nic”), wyrwane jakby z dialogu, skłania widza do przemyśleń nad ulotnością piękna i przemijaniem.

 

Mieszkająca w Bielsku-Białej artystka była dotychczas kojarzona z serią obrazów, w których wykorzystywała motywy z hipermarketowej rzeczywistości oraz elementy popkultury, tworzyła malarskie kolaże składające się z wizerunków i sloganów reklamowych, będące artystyczną reakcją na otaczającą nas – konsumentów – rzeczywistość.

 

Małgorzata Rozenau urodziła się w 1971 roku w Sosnowcu. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach. Zdobyła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Druku Wklęsłego prof. Stanisława Kluski oraz w Pracowni Rysunku i Malarstwa prof. Jacka Rykały (1996). Obecnie pracuje w Katedrze Malarstwa w macierzystej uczelni. Wystawiała indywidualnie, m.in. w Galerii Extravagance w Sosnowcu (1998), Galerii Bielskiej BWA (2005, 2013), Galerii Zachęta – Piwnica Margaux w Częstochowie (2006 ), North Wales School of Art and Design w Wrexham w Walii (Wielka Brytania, 2009), Silesia City Center w Katowicach (2010), Galerie Langův Dům we Frydku-Mistku (Republika Czeska, 2012) oraz w Hawanie (Kuba, 2012). Wielokrotnie uczestniczyła w prezentacjach prac środowisk artystycznych w Bielsku-Białej i Katowicach (od 1995 roku), brała udział w wystawach zbiorowych: „Intérieur” w Galerii Arsenał w Poznaniu (2006), „Border Crossing” w Wrexham Art Centre and Gallery (Wielka Brytania, 2007), „Szczyt bohaterów” w Bunkrze Sztuki i Muzeum Witrażu w Krakowie (2009) oraz „Sztuka kobiet – kobiety w sztuce” w Muzeum Śląskim w Katowicach (2012).

 

W czasie trwania wystawy od 9 listopada  do 29 grudnia 2013 widzowie biorący udział w konkursie oddali 311 głosów, obdzielając nimi prawie wszystkich artystów (do wystawy zostało zakwalifikowanych 78 prac 42 artystów). Drugie miejsca przypadły ex aequo Magdalenie Laskowskiej za obraz pt. „Długa zima” oraz Remigiuszowi Sudzie za pracę pt. „200 dpi”. Trzecim obrazem cieszącym się największą popularnością okazała się praca Bartosza Kokosińskiego pt. „Obraz pożerający motyw religijny”.

 

Tym sposobem, do grona laureatów głównych nagród biennale wskazanych przez jury – a więc zdobywczyni Grand Prix  Ewy Juszkiewicz, Ewy Skaper (II nagroda) i Konrada Maciejewicza (III nagroda) – dołączyli artyści wybrani w głosowaniach internautów: Agnieszka Piotrowska i Piotr Korol oraz widzów: Małgorzata Rozenau.

 

Podczas styczniowego wernisażu wystawy pt. „Mistrzowie warsztatu. Polski rysunek współczesny” (7 stycznia 2014 roku, godz. 19.00) pięcioro uczestników konkursu dla widzów (wybranych losowo) otrzyma w nagrodę katalogi „Bielskiej Jesieni 2013”. Nagrodą dla Małgorzaty Rozenau będzie dyplom informujący o werdykcie publiczności.

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola