Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe samochody dla bielskich służb

Data publikacji: 2014-01-10, Data modyfikacji: 2014-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 

9 stycznia br. w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych samochodów bojowych dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2.

 

Samochód Iveco Daily zakupiony ze środków Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach będzie pełnił służbę na posterunku w Czechowicach-Dziedzicach. Na wyposażeniu tego wozu, oprócz standardowego sprzętu ratowniczo-gaśniczego znalazł się sprzęt ratownictwa technicznego: zestaw hydrauliczny z kompletem narzędzi hydraulicznych i poduszkami wysokociśnieniowymi oraz sprzęt  ratownictwa medycznego (respirator i defibrylator).

 

JRG 2 otrzymała również samochód specjalny ratownictwa technicznego (Iveco Daily) pozyskany ze środków Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Wóz będzie pełnił służbę w Bielsku-Białej. W przypadku tego samochodu na wyposażeniu oprócz sprzętu ratownictwa gaśniczego i medycznego znalazł się nowoczesny sprzęt  techniczny. Gmina Bielsko-Biała przekazała na zakup wozu 150 tys. zł.

 

 

Nowe samochody trafiły także do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Zakup 4 radiowozów był możliwy m.in. dzięki przekazaniu przez Gminę Bielsko-Biała na ten cel 63 tys. zł. Część zakupu została sfinansowana ze środków gmin powiatu bielskiego. Dwa samochody są przeznaczone do zadań  na terenie Bielska-Białej, w tym jeden w Sekcji Ruchu Drogowego. Pozostałe dwa samochody będą w komisariatach w Kobiernicach i Wilkowicach.

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola