Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy biskup diecezji bielsko-żywciekiej

Data publikacji: 2014-01-07, Data modyfikacji: 2014-01-07
A A AWydrukDrukuj  
 

W katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej obyła się uroczystość przyjęcia sakry biskupiej i ingresu nowego ordynariusza diecezji bielsko-żywickiej - ks. prałata Romana Pindla. Głównym konsekratorem podczas święceń był  metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Wpółkonsekratorami byli nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore i biskup senior diecezji bielsko-żywieckiej Tadeusz Rakoczy.

Do katedry przybyło  blisko 30 arcybiskupów i biskupów, w tym m.in. prymas Polski abp Józef Kowalczyk. W uroczystościach udział wzięło także około 200 księży, zakonników i sióstr zakonnych oraz przedstawiciele różnych środowisk naszego regionu.

7 stycznia br. w siedzibie Kurii odbędzie się kanoniczne objęcie diecezji przez ordynariusza. Ks. prałat Roman Pindel został mianowany nowym biskupem bielsko-żywieckim 16 listopada 2013 r. przez papieża Franciszka.

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola