Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podsumowano projekt „Trasy rowerowe w Bielsku-Białej”

Data publikacji: 2014-01-30, Data modyfikacji: 2014-01-30
A A AWydrukDrukuj  
 

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie zorganizowane przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów związane z podsumowaniem projektu „Trasy rowerowe w Bielsku-Białej”, który był realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013” za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

 

W trakcie spotkania omówiono działania na rzecz promocji turystyki rowerowej podejmowane przez BTC oraz działania, które zostaną podjęte w najbliższych latach. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania nowej mapy pt. „Trasy rowerowe w Bielsku-Białej”, która ukazała  się w nakładzie 7 tys. egzemplarzy. Została ona przygotowana zarówno z myślą o początkujących, jak i zaawansowanych rowerzystach. Można ją bezpłatnie otrzymać w siedzibie BCT przy ul. Krasińskiego 5a, a w najbliższym czasie pojawi się w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej i Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego.

 

Uczestniczący w spotkaniu goście ze Słowacji zaprezentowali wspólne działania podejmowane z polskimi partnerami, m.in. z Beskidzkim Towarzystwem Cyklistów  na przestrzeni ostatnich 10 lat oraz przedstawili projekty przeznaczone dla rowerzystów, które są realizowane na Słowacji. Sporo uwagi poświęcono również realizacji mikoroprojektów w  Euroregionie Beskidy.

 

Podsumowanie projektu zbiega się w czasie z obchodzonym w tym roku jubileuszem 10-lecia Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów oraz jubileuszem 18-lecia Rodzinnych Rajdów Rowerowych.  

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola