Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powstanie nowa komenda

Data publikacji: 2014-01-06, Data modyfikacji: 2014-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 

W ciągu najbliższych trzech lat w Bielsku-Białej powstanie nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji. Budynek zlokalizowany będzie w Lipniku w rejonie ulic Wapiennej i Piekarskiej. Plany budowy nowej komendy przedstawił Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia. W spotkaniu uczestniczył także Zastępca Prezydenta Bielska-Białej Waldemar Jędrusiński.

 

Nowa komenda wpisuje się w program standaryzacji komend i komisariatów przewidziany do realizacji w latach 2013 – 2015 dla województwa śląskiego. Program ma na celu stworzenie jednolitego standardu pomieszczeń w strefie obsługi obywateli oraz w strefie służbowej komend powiatowych, miejskich i rejonowych, a także komisariatów Policji. Celem programu jest też usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów Policji oraz uwzględnienie postulatów społecznych w ich projektowaniu oraz polepszenie warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników Policji poprzez poprawę stanu technicznego posiadanej substancji kubaturowej i jej wyposażenia, jak również wybudowanie w miejsce niespełniających wymogów technicznych oraz norm funkcjonalnych i powierzchniowych nowych obiektów.Nową komendę w Bielsku-Białej stanowić będzie pięciokondygnacyjny budynek administracyjny o pow. użytkowej 16.589 m² oraz budynek stacji obsługi pojazdów i gospodarczy o pow. użytkowej 1.175 m². W ramach projektu powstanie też:

  • budynek kojców dla 16 psów służbowych,
  • strzelnica kryta czterostanowiskowa z 25 metrową osią strzelecką,
  • sala gimnastyczna wraz z siłownią pod pierwszym patio,
  • parking dla interesantów na 47 miejsc (4 miejsca dla niepełnosprawnych),
  • parking dla pracowników na 102 miejsca,
  • parking podziemny na 104 miejsca dla pojazdów służbowych

 

Do nowego obiektu prowadzić będą dwa zjazdy od ul. Wapiennej dla interesantów i pracowników oraz drugi od ul. Piekarskiej z ograniczonym dostępem dla pracowników. Obiekt przewiduje 500 miejsc stanowisk służby i pracy. Koszty budowy pochłoną około 60 mln. złotych.

 

 

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola