Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przekazanie nagrody z konkursu "Świeć Się"

Data publikacji: 2014-02-21, Data modyfikacji: 2014-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 

W Domu Dziecka przy ul. Lompy 9 odbyło się dzisiaj uroczyste  przekazanie nagrody za zwycięstwo Bielska-Białej w plebiscycie organizowanym przez Grupę ENERGA na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w ramach V edycji akcji „Świeć Się".
Dzięki Państwa głosom, nasze miasto zdobyło tytuł najładniej oświetlonego w kraju. Nagrodą jest nowoczesny, energooszczędny sprzęt AGD ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie, który decyzją władz miasta został przekazany na rzecz Domu Dziecka wchodzącego w skład Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bielsku-Białej.

W skład wyposażenia wchodzą zmywarka, pralka automatyczna, chłodziarko-zamrażarka, kuchenka elektryczna, mikrofalówka, odkurzacz, robot kuchenny oraz komplet energooszczędnych żarówek.
Nagrodę na ręce Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta przekazał przedstawiciel Grupy ENERGA Jarosław Kozłowski.
Dom Dziecka przy ul. Lompy 9 w Bielsku-Białej  to placówka socjalizacyjna dla 30 dzieci w wieku od 13 lat do usamodzielnienia. W swoich strukturach ma również mieszkanie usamodzielnienia przy ul. Cygańskiej 12 przeznaczone dla 12 wychowanków w wieku od 14 lat do usamodzielnienia. Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych obejmuje swoim zasięgiem działania, miasto na prawach powiatu Bielsko – Biała.
Głównym celem działalności placówki jest wspieranie rodziny poprzez objęcie dziecka działaniami wychowawczymi i opiekuńczymi oraz zaspokajanie jego potrzeb życiowych,  jeżeli potrzeby te nie mogą być zaspokajane w domu rodzinnym.
Przypomnijmy, że 12 stycznia br. zakończyła się ogólnopolska rywalizacja miast w ramach V edycji akcji "Świeć Się z ENERGĄ". Zwycięzcą plebiscytu na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce po raz drugi zostało nasze miasto. Głosujący od grudnia ubiegłego roku internauci zadecydowali, że to właśnie Bielsko-Biała świeci najładniej w Polsce. W pierwszym etapie konkursu byliśmy niedoścignionym rywalem w swoim regionie. Zdobywając ponad 50 proc. głosów Bielsko-Biała zwyciężyło w województwie i tym samym reprezentowało je w etapie ogólnopolskim. W finale internetowego plebiscytu uzyskaliśmy 28 proc. głosów. Drugie miejsce zdobył Szczecin (15 proc. głosów), a na trzecim miejscu uplasował się Rzeszów (14 proc.). Łącznie w Plebiscycie Miast internauci oddali niemal 103 tys. głosów, a fan page świątecznej zabawy zgromadził ponad 150 tys. fanów.
Zwycięstwo w plebiscycie to zasługa wszystkich głosujących, jednak nie należy zapominać, że o świąteczny wystrój miasta zadbali pracownicy Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Świąteczne iluminacje były imponujące. Na latarniach umieszczono 550 elementów świetlnych, przestrzenne drzewka oraz anioły świetlne oraz choinki na głównych placach miasta dopełniły całości obrazu, dzięki czemu klimat świąt czuło się pomimo tego, że tej zimy brakowało nam śniegu...

 

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola