Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spektakle bez barier w Teatrze Polskim

Data publikacji: 2013-12-18, Data modyfikacji: 2013-12-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Od stycznia 2014 r. w repertuarze Teatru Polskiego pojawią się oznaczenia, które informować będą o spektaklach dostosowanych dla osób głuchych i niewidomych. Tłumaczenia na język migowy dotyczyć będą na początek spektakli granych na Małej Scenie.Przedstawienia tłumaczyć będzie Maciej Pilecki - nauczyciel, surdopedagog, tłumacz języka migowego. Zajmuje się opieką nad osobami z wadą słuchu w liczbie 300 niesłyszących z terenu Podbeskidzia oraz Śląska i Małopolski. Jest dzieckiem rodziców całkowicie niesłyszących. Bardzo dobra znajomość języka migowego pozwala mu na płynną komunikację ze środowiskiem głuchych, ale również z uwagi na przygotowanie pedagogiczne jest długoletnim nauczycielem i wykładowcą na kursach języka migowego. Jako pedagog specjalny przekazuje wiedzę młodzieży akademickiej na zajęciach związanych z niepełnosprawnymi nie tylko słuchowo. Prowadzi świetlicę dla niesłyszących w Bielsku-Białej, w której udziela pomocy w sprawach socjalno-bytowych podopiecznym w liczbie 200 osób.

 

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola