Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święta na Starówce

Data publikacji: 2016-12-11, Data modyfikacji: 2016-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Święta na Starówce

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Świąt na Starówce – trzydniowego wydarzenia organizowanego przez Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Reklamową PROMIX, Bielskim Centrum Kultury i Wydziałem Kultury i Sztuki odbędzie się w dniach 16,17 i 18 grudnia 2016 r.

Święta na Starówce trwale wpisały się już w miejski krajobraz, stwarzając miłą przedświąteczną atmosferę tuż przed Bożym Narodzeniem oraz stając się lubianą i wyczekiwaną imprezą dla całych rodzin. Popularność wydarzenia sprawiła, iż organizatorzy zaproponowali w tym roku uczestnikom znacznie bogatszy program, wychodząc z nim także poza obręb Rynku – na pl. Chrobrego i na ul. Wzgórze.

Do udziału w kiermaszu zaproszone zostały firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Podczas imprezy na Rynku wystąpią zespoły muzyczne, które wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy. Na scenie zaprezentują się m.in.: Luterański Chór GRADUALE z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku, dzieci i młodzież z Centrum Artystyczno-Edukacyjnego PROSCENION, Bielskie Studio Piosenki, Aneta Sablik z zespołem Włóczykije, zespoły BlackBird, Kamuflaż, Anti Babylon System, a także zespół wokalno-instrumentalny Melodia z Domu Kultury w Lipniku, zespół wokalny Kontrasty z Domu Kultury w Komorowicach, zespół Kwintesencja z Domu Kultury w Kamienicy i Chórek Pinokio z Domu Kultury w Komorowicach, a także Kapela Góralska Watra. Specjalny koncert kolęd da KAYAH z zespołem.

Stoiska gastronomiczne usytuowane zostaną na Rynku, a stoiska handlowe na ul. Wzgórze i na pl. Chrobrego. Zorganizowany zostanie konkurs na najpiękniejsze stoisko.

Tak, jak co roku na pl.Chrobrego będzie pięknie oświetlona, wysoka choinka. Na schodach  ustawiony zostanie telebim, który przekazywał będzie obraz i dźwięk ze sceny na Rynku.

Dla najmłodszych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty, w trakcie których będą one mogły zdobić ciasteczka i pierniczki oraz wykonywać ozdoby choinkowe. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj będzie częstował najmłodszych słodyczami. Dzieci ze świetlicy środowiskowej otrzymają paczki świąteczne z wyrobami przekazanymi przez sponsorów.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy Święta na Starówce uatrakcyjniona zostanie dodatkowym profesjonalnym oświetleniem, wykorzystując do tego elewacje kamienic, płytę Rynku oraz inne elementy architektury.

Święta na Starówce odbywać się będą w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta, na pl. Bolesława Chrobrego i na ul.Wzgórze w dniach 16, 17 i 18 grudnia 2016 r. w godzinach od 12.00 do 21.00.

redakcja, Źródło artykułu: um.bielsko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola