Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Ratuszu dyskutowano o redukcji zużycia energii oraz emisji CO2

Data publikacji: 2014-03-03, Data modyfikacji: 2014-03-05
A A AWydrukDrukuj  
 

28 lutego br. w Ratuszu odbyło się III już spotkanie w sprawie realizacji „Planu działań na rzecz zrównoważonej energii dla miasta Bielska-Białej do roku 2020” tzw. SEAP-u, będące także podsumowaniem działań redukujących zużycie energii i emisji CO2 do roku 2012. Jego celem była wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie oszczędzania energii i ochrony środowiska naturalnego.

 

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele instytucji miejskich, spółek komunalnych, przedsiębiorstw energetycznych, lokalnych firm produkcyjnych, usługowych i handlowych czyli podmioty, które korzystają z energii i tym samym mają wpływ na emisję CO2.

 

Oprócz informacji na temat zdiagnozowanych ponad 400 działań energooszczędnych na terenie całego miasta można było dowiedzieć się o tym, jak kluczowe firmy regionu radzą sobie z redukcją kosztów eksploatacji i realizują politykę odpowiedzialności za korzystanie ze środowiska. W bloku „Dobre praktyki energooszczędności” swoje osiągnięcia przedstawił Tauron Ciepło prezentując parametry nowej efektywnej i ekologicznej elektrociepłowni EC1w Bielsku-Białej. Firma Marbet Sp. z o.o. pokazała jak poprzez osobiste zaangażowanie pracowników oraz proste wykorzystanie nadwyżek energii w różnych procesach produkcyjnych uzyskać dużą oszczędność energii. Natomiast Philips Lighting Bielsko przekonywał, że ogromną redukcję zużycia wody i ciepła uzyskał dzięki pomysłom własnych inżynierów głównie wykorzystując ubocznie powstające ciepło technologiczne. Wśród liderów energooszczędności znalazła się Karpacka Spółdzielnia Mieszkaniowa, której prezes zaprezentował innowacyjne działania w postaci pozyskania tzw. białych certyfikatów i zastosowania nowoczesnego oświetlenia ledowego w budynkach spółdzielni.

 

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego zawiadomili o możliwościach skorzystania z  nowopowstałej sieci szerokopasmowej, a także o walorach finansowych systemu białych certyfikatów, które stanowią premię za działania w zakresie redukcji zużycia energii. Może to posłużyć do otwarcia nowych obszarów współpracy biznesu z samorządem.

 

Kolejne spotkanie interesariuszy SEAP na początku 2015 roku.

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola