Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zostaw 1% podatku w Bielsku-Białej!

Data publikacji: 2014-01-30, Data modyfikacji: 2014-01-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Przypominamy, że można przekazać 1% należnego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Nadal obowiązują uproszczone zasady dotyczące przekazywania swojego 1% podatku - po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia, w odpowiedniej rubryce formularza zeznania podatkowego PIT zatytułowanej „Wniosek o przekazanie 1% podatku  należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisuje się numer, pod jakim w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) widnieje organizacja oraz wysokość kwoty, która zostanie przekazana na rzecz OPP. Zadeklarowana kwota nie może przekroczyć 1 % należnego podatku i podlega zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Ponadto w specjalnej rubryce „Informacje uzupełniające” można podać dodatkowe informacje, które mogą mieć wpływ na sposób rozdysponowania przez OPP pieniędzy ze swojego 1% podatku (np. wskazać na konkretny cel). Pieniądze na konto wybranej organizacji pożytku publicznego urząd skarbowy przekaże najpóźniej do końca lipca 2014 r.


Więcej informacji można uzyskać na stronach internetowych:
· www.pozytek.ngo.pl - serwis poświęcony organizacjom pożytku publicznego
· www.mf.gov.pl - Ministerstwo Finansów - formularze podatkowe, adresy urzędów skarbowych
· www.pozytek.gov.pl - Departament Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej


Wykaz organizacji pożytku publicznego, którym podatnicy mogą przekazać 1% przy rozliczeniach za 2013 r. publikowany jest na stronach internetowych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Prezentujemy listę bielskich OPP, które zgodnie z tym wykazem uprawnione są do otrzymania 1 % podatku. Zachęcamy do pozostawienia 1% podatku w Bielsku-Białej i przekazania go na rzecz bielskich organizacji pożytku publicznego!

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola