„Macie bombę w komisariacie" - takimi słowami zwrócił się do dyżurnego bielskiej Policji mężczyzna, który zadzwonił na telefon alarmowy. Zaledwie kilka dni zajęło policjantom z Wydziału Kryminalnego i komisariatu II ustalenie personaliów bombowego żartownisia. Wczoraj go zatrzymano. Za popełniony czyn grozi mu do 8 lat więzienia.
Zatrzymanie 37-letniego sprawcy było wynikiem zakrojonych na szeroką skalę działań śledczych z Wydziału Kryminalnego, mających na celu zapobieganie fałszywym alarmom bombowym. W zeszły czwartek około 11.00 mężczyzna zadzwonił na telefon alarmowy informując oficera dyżurnego o podłożeniu ładunku wybuchowego w komisariacie. Sprawca był przekonany o swojej bezkarności. Był zaskoczony, kiedy wczoraj do drzwi jego mieszkania zapukali kryminalni i podali powód swojej wizyty. Przyznał się do wywołania fałszywego alarmu. Zatrzymany usłyszy dzisiaj zarzut fałszywego powiadomienia o zagrożeniu. Za przestępstwo to grozi mu do 8 lat więzienia.
Koszt akcji służb w przypadku zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego, waha się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tą kwotą zwykle są obciążani sprawcy wywołania fałszywego alarmu.



![]() |
Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola