Belka
Piątek, 26 Czerwca 2026   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Chciał przekupić policjantów

Data publikacji: 2012-07-13, Data modyfikacji: 2012-07-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Chciał przekupić policjantów

Zatrzymany przez policjantów 21-letni motocyklista, chcąc uniknąć konsekwencji związanych z prowadzeniem jednośladu bez uprawnień i przewożeniem pasażerki bez wymaganego kasku ochronnego chciał się wykupić łapówką. Teraz nie dość, że odpowie za popełnione wykroczenia to dodatkowo tłumaczyć się będzie za popełnione przestępstwo korupcyjne, za co grozi mu nawet do 10 lat więzienia.
Wczorajszym popołudniem w Bielsku-Białej na ul. Sempołowskiej policjanci z komisariatu I zauważyli motocyklistę, który przewoził pasażerkę bez kasku ochronnego. Kiedy zatrzymali sprawcę do kontroli drogowej okazało się, że dodatkowo nie posiada prawo jazdy. Utracił je za wcześniej popełnione wykroczenia. Sprawa - jak wiele podobnych - zakończyłaby się najpewniej mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie sprawcy tych wykroczeń, gdyby nie zachowanie samego zatrzymanego. Mężczyzna próbował bowiem przekupić policjantów, usiłując im wręczyć 200 zł. łapówki. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo. W efekcie kierowca jednośladu spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia, ale także za próbę przekupstwa policjantów. Konsekwencją jego czynów może być nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

bielsko.slaska.policja.gov.pl, Źródło artykułu: bielsko.slaska.policja.gov.pl, Autor zdjęć: bielsko.slaska.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola