Dziś w Bielsku-Białej rozpoczyna się konferencja dotycząca wolnego oprogramowania. W jej programie znajdzie się wiele cennych informacji przydatnych zwykłym użytkownikom komputerów oraz specjalistom.
Wykłady zaczęły się o godz. 15.30 w V LO przy ul. Słowackiego 45. Dotyczyły m.in. zagadnień związanych z pisaniem gier w języku JavaScript, także na telefony komórkowe. Sobotnia prelekcja w auli BWS im. J. Tyszkiewicza na ul. Nadbrzeżnej 12, zaczynająca się o godz. 9.45 będzie dotyczyć wykorzystania wolnego oprogramowania do założenia i nastepnie prowadzenia własnego biznesu. Pozostałe tematy to - serwery, Linux i programy webowe. W niedzielę o godz. 9.45 w tym samym miejscu wykład "Humanista w twoim Linuksie, czyli nie tylko o jądrach, ale i o języku słów kilka".
V Dni Wolnego Oprogramowania to jedyna tego typu konferencja w Polsce, propagująca ideę wolnego oprogramowania wśród gimnazjalistów, specjalistów IT i innych użytkowników komputerów. Służyć ma wymianie doświadczeń, a także promocji "free software" w biznesie.
Organizator Dni Wolnego Oprogramowania to V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej, a także Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza oraz Polska Grupa Użytkowników Linuksa (PLUG).



![]() |
Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola