Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kończy się okres dostosowawczy dla żłobków i klubów dziecięcych

Data publikacji: 2014-02-24, Data modyfikacji: 2014-02-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Przypominamy wszystkim podmiotom prowadzącym na terenie miasta Bielska-Białej działalność gospodarczą polegającą na sprawowaniu opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, o obowiązku dokonania wpisu w rejestrze żłobków i klubów dziecięcych.

Dnia 4 kwietnia 2011 roku weszła w życie ustawa z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 – „ustawa żłobkowa”.
Zgodnie z powyższą ustawą, prowadzenie żłobka lub klubu dziecięcego jest działalnością regulowaną w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej i wymaga wpisu do rejestru żłobków i klubów dziecięcych.
Żłobkiem lub klubem dziecięcym jest każda jednostka organizacyjna, która niezależnie od jej nazwy wykonuje zadania określone w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.
Podmioty, które prowadziły przed wejściem w życie „ustawy żłobkowej” działalność gospodarczą w tym zakresie, otrzymały trzyletni okres na dostosowanie do obowiązujących przepisów.
Zatem po 4 kwietnia 2014 r. wszyscy chcący prowadzić przedmiotową działalność muszą  spełniać warunki określone w „ustawie żłobkowej” i posiadać wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych.

Rejestr żłobków i klubów dziecięcych funkcjonujących na terenie miasta Bielska-Białej jest prowadzony przez Wydział Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, pl. Ratuszowy 6. Wnioski o wpis można składać w Biurze Obsługi Interesanta na stanowisku nr 2. Informację telefoniczną w sprawie wpisu do rejestru można uzyskać pod numerem (33) 49-71-643.

Nadzór nad żłobkami i klubami dziecięcymi funkcjonującymi w Bielsku-Białej sprawuje Prezydent Miasta Bielska-Białej na podstawie planu nadzoru przyjętego Uchwałą Nr VII/125/2011 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 17 maja 2011 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej:  www.zlobki.mpips.gov.pl .

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola