W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie z właścicielami i zarządzającymi budynkami mieszkalnymi. Celem spotkania było ponowne zwrócenie uwagi właścicielom, zarządzającym, użytkownikom odbiorników gazowych, kominków, pieców węglowych, itp. na zasady ich bezpiecznej eksploatacji mającej na celu uniknięcie powstawania tlenku węgla i jego emisji do wewnętrznej przestrzeni mieszkań.
W minionych latach każdy sezon grzewczy związany był ze zwiększoną ilością zdarzeń spowodowanych nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych na paliwo stałe i gazowe. Bielsko-Biała i powiat bielski znajdują się w ścisłej czołówce miast i powiatów województwa śląskiego, w których odnotowano najwięcej zdarzeń związanych z podtruciem tlenkiem węgla.
W ubiegłych sezonach grzewczych zastępy ratownicze jednostek Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej brały udział w następującej ilości zdarzeń związanych z pomiarami tlenku węgla.
Sezon grzewczy 2010/2011 2011/2012 2012/2013
Ilość interwencji 116 98 75
Osoby poszkodowane 86 80 62
Ofiary śmiertelne 1 0 1
Więcej informacji o zagrożeniach tlenku węgla w artykule.
Informację przygotowaną przez Komendę Miejską PSP w Bielsku-Białej, Korporację Kominiarzy Polskich Oddział Cieszyn oraz Powiatowych Inspektorów Nadzoru Budowlanego dla miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego celem przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznej eksploatacji urządzeń grzewczych, na temat "Bezpieczny sezon grzewczy 2013/2014" można pobrać tutaj.
![]() |
Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola