Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wielka Honorowa Nagroda Sportowa PKOl dla Sebastiana Kawy

Data publikacji: 2014-01-10, Data modyfikacji: 2014-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Kapituła Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej PKOl im. Piotra Nurowskiego wyłoniła laureatów Nagrody za rok 2013.

Zostali nimi:

• W kategorii "Sportowiec" - ex aequo: Paweł FAJDEK - mistrz świata oraz triumfator Uniwersjady i igrzysk frankofońskich w rzucie młotem oraz Sebastian KAWA - mistrz świata w szybowcowej klasie Standard, mistrz Europy w klasach Standard i 18-metrowej. W końcu grudnia 2013 przeleciał szybowcem nad najwyższymi górami świata - Himalajami.

• W kategorii "Trener" - Czesław CUBULSKI - trener lekkoatletyki, opiekun szkoleniowy m.in. Pawła Fajdka, wychowawca wielu naszych mistrzów w konkurencjach rzutowych.

• W kategorii "Drużyna" - reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet - czwarty zespół ubiegłorocznych mistrzostw świata.

Uroczyste wręczenie Nagród nastąpi w najbliższy poniedziałek w Warszawie, podczas tradycyjnego Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej.

Wielką Honorową Nagrodę Sportową ustanowiono w roku 2009. To wyróżnienie nawiązujące do przyznawanej w latach 1927-38 Nagrody Państwowego Urzędu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego. Nagroda honoruje największe osiągnięcia sportowe minionego roku. W okresie międzywojennym jej laureatami byli m.in.: Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Jadwiga Wajsówna, Stanisław Petkiewicz, Stanisław Marusarz...

Pierwszymi laureatami nagrody "współczesnej" byli: za rok 2009 - w kategorii sportowców: ex aequo - 3-krotna medalistka MŚ w Libercu i triumfatorka Pucharu Świata 2008/2009 Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie) i rekordzistka i mistrzyni świata z Berlina w rzucie młotem Anita Włodarczyk (la), trener - Aleksander Wojciechowski (wioślarstwo) oraz reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn (brązowi medaliści MŚ).

Od 2010 roku Nagroda nosi imię tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem b. Prezesa PKOl Piotra Nurowskiego.

Za rok 2010 Nagrody otrzymali: 3-krotna medalistka olimpijska z Vancouver Justyna Kowalczyk, jej trener - Aleksander Wierietielny oraz drużyna łyżwiarek szybkich - brązowych medalistek ZIO w Vancouver.

Laureatami Nagród w kolejnej edycji (za 2011 r.) zostali: mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, jego trener Włodzimierz Michalski oraz reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn - wicemistrzów Pucharu Świata, brązowych medalistów Ligi Światowej i mistrzostw Europy.

Z kolei przed rokiem (za 2012 r.) Nagroda trafiła do ex aequo: Tomasza Majewskiego (la) i Adriana Zielińskiego (podnoszenie ciężarów) - mistrzów olimpijskich z Londynu, trenera: Henryka Olszewskiego (la), zaś w kategorii "Drużyna Roku" - nagrodzono naszą sztafetę panczenistek.

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola