Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wójt będzie mógł przyznać nagrodę za długoletnie pożycie małżeńskie

Data publikacji: 2017-08-31, Data modyfikacji: 2017-08-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Wójt będzie mógł przyznać nagrodę za długoletnie pożycie małżeńskie

Strona samorządowa KWRiST przedstawiła propozycję dodatkowego uhonorowania par z długoletnim pożyciem małżeńskim.

Podczas sierpniowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej zwrócił się z wnioskiem do przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o wprowadzenie zmiany w ustawie o orderach i odznaczeniach. 

Zaproponowany zapis miałby umożliwić przyznanie nagrody finansowej parom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Jak podkreślił prezydent Krywult, część samorządów wręczając medale za długoletnie pożycie małżeńskie, dodatkowo honoruje te osoby gratyfikacją finansową, jednak sądy to kwestionują.

„Orzeczenia wskazują, że ani organ stanowiący gminy, ani wykonawczy nie ma do tego upoważnienia. Jest to kwestia 500 zł na parę. Ludzie starsi są nieraz w bardzo trudnej sytuacji finansowej i byłoby to dla nich pewnego rodzaju wsparcie” – podkreślił Krywult.

Prezydent Bielska-Białej zaproponował, żeby w ustawie o orderach i odznaczeniach dodać zapis dający włodarzom możliwość przyznania dodatkowej nagrody jubilatom. 

Jak podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Sebastian Chwałek, jest to „ciekawa propozycja” dla resortu. Ministerstwo zapowiedziało, że po zapoznaniu się ze szczegółami przedstawi swoje stanowisko.

Serwis Samorządowy PAP, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola