Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zawodnicy z Bielska-Białej na paraolimpiadzie w Soczi

Data publikacji: 2014-03-06, Data modyfikacji: 2014-03-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Dziewięciu zawodników z naszego kraju wystąpi w narciarstwie zjazdowym, biegowym, biathlonie i snowboardzie na Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi.  Wśród nich aż trzech reprezentantów Beskidzkiego Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego 'Start' z Bielska-Białej. To narciarze zjazdowi: Andrzej Szczęsny -  jeżdżacy na jednej nodze i Igor Sikorski - jeżdżący na monoski oraz snowboardzista Wojciech Taraba.Konkurencja jest ogromna. Szczególnie, że w narciarstwie zjazdowym, biegowym i biathlonie zawodnicy startują w trzech grupach schorzeń (osoby niewidome i niedowidzące, zawodnicy z uszkodzeniami narządu ruchu startujący w pozycji stojącej, zawodnicy z uszkodzeniami narządu ruchu startujący w pozycji siedzącej na specjalnym sprzęcie typu: „sledge” w narciarstwie biegowym czy monoski w narciarstwie zjazdowym, co oznacza że w danej konkurencji do rozdania są tylko trzy komplety medali. Nie ma tak wielu grup startowych, jak to ma miejsce w Igrzyskach letnich.Nowy sport w programie zimowych igrzysk, wykazany jako konkurencja w narciarstwie alpejskim, snowboard cross – rozgrywany będzie tylko w pozycji stojącej. Polskę reprezentuje tylko jeden zawodnik Wojciech Taraba z BZSR 'Start'.  Zawodnik otrzymał dziką kartę, ponieważ jest jedynym reprezentantem Polski w  parasnowboardzie.Igrzyska Paraolimpijskie w Soczi rozpoczynają się najbliższy piątek. Informacje dotyczące naszej kadry można śledzić na profilu Facebook.

UM Bielsko Biała, Źródło artykułu: www.um.bielsko.pl, Autor zdjęć: UM Bielsko Biała
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bielski – powiat z siedzibą w mieście Bielsko-Biała, położony w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Śląska i Małopolski. W jego skład wchodzą gminy: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka i Wilkowice

Górskie pejzaże Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze sprawiają, że dominującą gałęzią powiatu jest turytyka. 

Powiat bielski położony jest na trasie Drogi Krajowej nr 1 , łączącej południe i północ Polski oraz autostrady A4.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola